^Powrót na Górę

  • Twoje Auto - Pomoc Drogowa

    Miałeś wypadek? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a jesteś w trasie? U nas znajdziesz kontakt do najbliższej Pomocy drogowej!

  • Twoje Auto - Kontakt

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w sprawach związanych ze stroną oraz dotyczących wpisu premium..

  • Twoje Auto - Wpis Premium

    Chcesz wyróżnić swoją firmę spośród innych ofert? Skorzystaj z wpisu premium i bądź widoczny jako pierwszy!

Ciekawostki:

Pojazdy pomocy drogowej zwolnione są z podatku akcyzowego. Oznacza to, że sprowadzając takie auto z zagranicy nie zapłacimy dodatkowego podatku. Tę wiedzę wykorzystało kilka osób z powiatu inowrocławskiego i dzięki sprawnemu działaniu z sukcesem zajmowało się sprowadzaniem luksusowych aut osobowych z zagranicy na szeroką skalę. W 2015 roku policja ujawniła przekręt, w jaki zamieszanych było siedem osób, w tym również diagnostów wystawiających fikcyjne zaświadczenia. Samochody marki Audi, BMW czy Mercedesa sprowadzane były do Polski jako pomoc drogowa, co też widniało w ich dokumentach. Fałszywe dokumenty pomagały uchylać się od płacenia akcyzy, która w przypadku aut o pojemności ponad dwóch litrów wynosiła 18, 6% wartości pojazdu. Sprawę od 2012 roku prowadziło CBA pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Sprowadzone wozy fizycznie nie posiadały żadnych rozwiązań konstrukcyjnych świadczących o ich przeznaczeniu jako pomoc drogowa. Używane były jak zwykłe auta. Przykładowo najdroższym autem ściągniętym jako pomoc drogowa był Aston Martin Rapide 6. 0 V12 477 KM za ponad milion zł. Na tym przekręcie jego właściciel zaoszczędził jakieś 170 tysięcy zł.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, w jakim przypadku będziecie musieli samodzielnie zapłacić za holowanie auta. Wszak różne rzeczy dzieją się na drodze. Zazwyczaj do portfela zmuszeni są sięgnąć ci, którzy zostawili samochód w niedozwolonym miejscu utrudniając tym samym ruch lub stwarzając inne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Stanie się tak również w przypadku nie okazania dokumentu poświadczającego zawarcie ubezpieczenia OC lub gdy samochód przekracza wymiary, które zawarte są w przepisach.
Jakiś czas temu na polskich drogach w dwunastu miastach mogliśmy zaobserwować obecność sekundników drogowych. Pomysł okazał się bardzo dobry, gdyż montowane przy sygnalizacjach świetlnych urządzenia poprawiały bezpieczeństwo i komfort poruszania się po polskich drogach. Kierowcy doskonale wiedzieli ile mają czekać na zielone światło dzięki czemu nie przejeżdżali na skrzyżowaniu na 'późnym żółtym'. Niestety Ministerstwo Infrastruktury doszło do wniosku, że urządzenia te trzeba zdemontować, gdyż nie spełniają one swojego zadania.
Na drogach coraz częściej można spotkać oszustów, którzy prowokują sytuacje na drodze, podczas których dochodzi do wypadku. Mają oni na celu wyłudzenie odszkodowania OC od rzekomego sprawcy wypadku. Zazwyczaj udają bardzo uprzejmych, ustępują pierwszeństwa, zwalniają... Po czym bardzo nieoczekiwanie hamują lub dosłownie wjeżdżają pod maskę samochodu powodując kolizję. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed nieprzyjemnościami idącymi z takiego zachowania kierowców jest posiadanie rejestratora, dzięki któremu będziemy posiadali nagranie z całego zajścia.
W ostatnim czasie wzrosły ceny polis OC. Stało się tak, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła nakazać dostosowanie wysokości składek, do stopnia ryzyka ponoszonego przez ubezpieczające się osoby. W Polsce średnia cena polisy to około 370 złotych rocznie, co daje jedno z najtańszych ubezpieczeń w całej Europie. Pomimo, iż nie jest to zawrotna suma, ubezpieczający dostaje nietuzinkową ochronę. Wzrosły również kary za brak OC. Obecnie kara w przypadku samochodów osobowych to 3700 złotych, a samochodów ciężarowych i autobusów- 5550 złotych.
Prawdopodobnie zastanawialiście się kiedyś jak holować przyczepę. Okazuje się, że można to zrobić za pomocą samochodu osobowego, jednak istotnym jest, by ich wspólna masa nie przekroczyła 3, 5 tony. Zanim zdecydujemy się holować przyczepę, dowiedzmy się również jaką masę posiada ciągnący pojazd, gdyż koniecznym jest by był on cięższy od przyczepy. Warto również sprawdzić sprawność świateł i hamulców, a także połączenia pomiędzy samochodem a przyczepom. Ich rozłączenie mogłoby bowiem stworzyć zagrożenie dla ruchu.
Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, ale twoje auto nie do końca nadaje się na dłuższą podróż, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tam takie auto, jakiego aktualnie potrzebujesz i nic nie zaskoczy cię po drodze. Bardzo ważnym aspektem przy wypożyczaniu samochodu jest dobre ubezpieczenie, które zagwarantuje nam, iż w razie jakiegokolwiek wypadku nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego pamiętajmy, aby dany pojazd zarezerwować stosunkowo wcześnie, gdyż wynajmowanie na 'ostatnią chwilę' kosztuje znacznie więcej.
Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na solidną firmę, która istnieje na polskim rynku co najmniej od kilku lat i została sprawdzona przez klientów. Nie trudno dziś bowiem o oszustów, którzy tylko czekają na to, by kogoś oszukać i naciągnąć na spore wydatki. W przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, warto zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji, gdyż przez to możemy podjąć decyzje, których potem będziemy słono żałować. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, koniecznie przeczytajmy wszystko co napisane jest drobną czcionką.
Nazwa:Adres:Telefon:Strona WWW:E-mail:
Pomoc Drogowa Holowanie Krzysztof Staniszewskial. Solidarności 76, Warszawa602 222 335brakbrak
Psychotechnika Kierowców i Operatorów Piotr Jurkowskiul. Kordeckiego 20 lok. 1, Warszawa661 156 616http://www.psychotechnika.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Toyota Radość' Sp.j.ul. Patriotów 271, Warszawa22 615 30 30http://www.toyota-radosc.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inter Dynamicul. Surowieckiego 12, Warszawa608 683 189http://www.inter-dynamic.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto Creative Service - Bartosz Puzynaul. Liwska 4, Warszawa799 282 824http://autocreativeservice.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Parking Społeczny Złota 73ul. Złota 73 lok. 8, Warszawabrakbrakbrak
Urban Zdzisław Autoholowanieul. Kochanowskiego 49, Warszawa602 222 351brakbrak
Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Kosul. Rzymowskiego 38, Warszawa22 811 83 49http://www.auto-kos.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zając Leszek Pomoc Drogowaul. Pęcicka 12 a, Warszawa22 833 22 65http://www.holowanie24.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ams Agnieszka Simończykul. Kiersnowskiego 19, Warszawa517 776 777http://www.autaams.plbrak
Wynajem Autolawet Auto Naprawa S.C.ul. Czeremchowa 17, Warszawa692 405 408brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto Trans Hol' Jarosław Piórkowskiul. Olszowa 8 /1, Warszawa601 301 446http://www.auto-trans-hol.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'CARSED' Autoryzowany Serwis Volkswagen SEAT Skodaul. Łopuszańska 72, Warszawa22 300 22 22 w. 30http://www.carsed.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto Max' S.C. Serwis Samochodowyul. Dźwigowa 53, Warszawa22 664 64 21brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SAP Katarzyna Bartosik-Wójcikul. Irysowa 6, Warszawa536 889 998http://www.sklepbhpippoz.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ursyn-Hol Jacek Owsiankaul. Dereniowa 4 /38, Warszawa502 211 071brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Ładaś' Adam Kiełkiewiczul. Czarnomorska 13, Warszawa502 222 002http://www.ladas.com.plbrak
'Autoimpex' S.C.ul. Liwska 19, Warszawa22 614 29 00brakbrak
'Tomek-Hol' Tomasz Jackiewiczul. Przedświt 9, Warszawa601 221 621brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pracownia Test S.C. M. Lesiak R. Trzebieniakul. Tużycka 2, Warszawa22 618 06 73http://www.pracownia-test.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Euro-Auto' Marek Góreckiul. Sztabowa 26, Warszawa501 582 320brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Darus' Autoholowanieul. Białowieska 13 m. 36, Warszawa601 936 798brakbrak
Homecierge Sp. z o.o.ul. Sarmacka 9 lok. 26, Warszawa570 504 505http://www.homecierge.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Autohol-serwis' Marek Jawidzykul. Krasnobrodzka 6 /26, Warszawa601 255 552brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Kaktus-' S.C.ul. Karolkowa 59 /7, Warszawa602 707 425brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto-Euro-Hol Pomoc Drogowaul. Poligonowa 1 /62, Warszawa502 085 210http://www.autoeurohol.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto-Hol' Grzegorz Glińskiul. Trojańska 13 a, Warszawa602 211 494http://pomocdrogowawaw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Od A do Z Poland' Sp. z o.o.ul. Grzybowska 80 /82 lok. 700, Warszawa577 655 355http://www.odadozpoland.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dar-Trans Podgórski Dariuszul. Kościeliska 10, Warszawa517 299 944http://www.lorens.waw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Głowacki Marek Naprawy Powypadkoweul. Buchalteryjna 36, Warszawa609 104 060brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2017. Twoje AUTO  Rights Reserved.