^Powrót na Górę

  • Twoje Auto - Pomoc Drogowa

    Miałeś wypadek? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a jesteś w trasie? U nas znajdziesz kontakt do najbliższej Pomocy drogowej!

  • Twoje Auto - Kontakt

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w sprawach związanych ze stroną oraz dotyczących wpisu premium..

  • Twoje Auto - Wpis Premium

    Chcesz wyróżnić swoją firmę spośród innych ofert? Skorzystaj z wpisu premium i bądź widoczny jako pierwszy!

Ciekawostki:

Chyba najsłynniejszym pojazdem pomocy drogowej na świecie jest w tym momencie Złomek (z ang. Tow Matter) z serii animacji studia Disney Pixar „Auta”. Ten zardzewiały holownik został wyprodukowany 12 stycznia 1957 i jest najlepszym przyjacielem głównego bohatera filmów, Zygzaka McQueena. Złomek jest bez wątpienia jednym z najsympatyczniejszych bohaterów animacji, a głosu w polskiej wersji językowej użyczał mu zmarły w tym roku Witold Pyrkosz. Auto wygląda jakby było wzorowane na rzeczywistym modelu Forda F-Series z 1950 r. i posiada wszystkie cechy typowego holownika. Chociaż nadwoziu typu pick-up brakuje maski i jednego reflektora najbardziej charakterystyczny jego element – hak holowniczy z ramieniem jest wciąż obecny i sprawny. Sam Złomek informował, że długość haka wynosi 15 metrów, ale twierdził on również, że jest lawetą, co jest nieprawdą. Ten charakterystyczny gruchot lubi ryzykować dla dobrej zabawy (np. straszył traktory czy Heńka – wielki rolniczy kombajn), ale między innymi tym zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów. Jako ciekawostkę warto dodać, że numer z tablicy rejestracyjnej Złomka (A113) to odniesienie do sali animacji w Kalifornijskim Instytucie Sztuki, gdzie studiowało wielu pracowników Pixara.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, w jakim przypadku będziecie musieli samodzielnie zapłacić za holowanie auta. Wszak różne rzeczy dzieją się na drodze. Zazwyczaj do portfela zmuszeni są sięgnąć ci, którzy zostawili samochód w niedozwolonym miejscu utrudniając tym samym ruch lub stwarzając inne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Stanie się tak również w przypadku nie okazania dokumentu poświadczającego zawarcie ubezpieczenia OC lub gdy samochód przekracza wymiary, które zawarte są w przepisach.
Jakiś czas temu na polskich drogach w dwunastu miastach mogliśmy zaobserwować obecność sekundników drogowych. Pomysł okazał się bardzo dobry, gdyż montowane przy sygnalizacjach świetlnych urządzenia poprawiały bezpieczeństwo i komfort poruszania się po polskich drogach. Kierowcy doskonale wiedzieli ile mają czekać na zielone światło dzięki czemu nie przejeżdżali na skrzyżowaniu na 'późnym żółtym'. Niestety Ministerstwo Infrastruktury doszło do wniosku, że urządzenia te trzeba zdemontować, gdyż nie spełniają one swojego zadania.
Na drogach coraz częściej można spotkać oszustów, którzy prowokują sytuacje na drodze, podczas których dochodzi do wypadku. Mają oni na celu wyłudzenie odszkodowania OC od rzekomego sprawcy wypadku. Zazwyczaj udają bardzo uprzejmych, ustępują pierwszeństwa, zwalniają... Po czym bardzo nieoczekiwanie hamują lub dosłownie wjeżdżają pod maskę samochodu powodując kolizję. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed nieprzyjemnościami idącymi z takiego zachowania kierowców jest posiadanie rejestratora, dzięki któremu będziemy posiadali nagranie z całego zajścia.
W ostatnim czasie wzrosły ceny polis OC. Stało się tak, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła nakazać dostosowanie wysokości składek, do stopnia ryzyka ponoszonego przez ubezpieczające się osoby. W Polsce średnia cena polisy to około 370 złotych rocznie, co daje jedno z najtańszych ubezpieczeń w całej Europie. Pomimo, iż nie jest to zawrotna suma, ubezpieczający dostaje nietuzinkową ochronę. Wzrosły również kary za brak OC. Obecnie kara w przypadku samochodów osobowych to 3700 złotych, a samochodów ciężarowych i autobusów- 5550 złotych.
Prawdopodobnie zastanawialiście się kiedyś jak holować przyczepę. Okazuje się, że można to zrobić za pomocą samochodu osobowego, jednak istotnym jest, by ich wspólna masa nie przekroczyła 3, 5 tony. Zanim zdecydujemy się holować przyczepę, dowiedzmy się również jaką masę posiada ciągnący pojazd, gdyż koniecznym jest by był on cięższy od przyczepy. Warto również sprawdzić sprawność świateł i hamulców, a także połączenia pomiędzy samochodem a przyczepom. Ich rozłączenie mogłoby bowiem stworzyć zagrożenie dla ruchu.
Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, ale twoje auto nie do końca nadaje się na dłuższą podróż, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tam takie auto, jakiego aktualnie potrzebujesz i nic nie zaskoczy cię po drodze. Bardzo ważnym aspektem przy wypożyczaniu samochodu jest dobre ubezpieczenie, które zagwarantuje nam, iż w razie jakiegokolwiek wypadku nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego pamiętajmy, aby dany pojazd zarezerwować stosunkowo wcześnie, gdyż wynajmowanie na 'ostatnią chwilę' kosztuje znacznie więcej.
Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na solidną firmę, która istnieje na polskim rynku co najmniej od kilku lat i została sprawdzona przez klientów. Nie trudno dziś bowiem o oszustów, którzy tylko czekają na to, by kogoś oszukać i naciągnąć na spore wydatki. W przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, warto zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji, gdyż przez to możemy podjąć decyzje, których potem będziemy słono żałować. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, koniecznie przeczytajmy wszystko co napisane jest drobną czcionką.
Nazwa:Adres:Telefon:Strona WWW:E-mail:
Auto Serwis Bokserska Bernadeta Kurekul. Bokserska 1 c, Warszawa602 216 066http://www.bokserska.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
MP Speed Marcin Prętkial. Niepodległości 64 /68 lok. 39, Warszawa796 729 003http://www.mpspeed.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Kaktus-' S.C.ul. Karolkowa 59 /7, Warszawa602 707 425brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Asstra Polska' Sp. z o.o.ul. Krakowiaków 34, Warszawa22 592 95 00http://www.asstra.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Holowanie Pojazdów Samochodowych Ireneusz Zakrzewskiul. Stanisławowska 5 /61, Warszawa604 557 446http://www.holowanie.wwarszawie.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Holmar Mariusz Szyprzakul. Ojcowska 4 lok. 3, Warszawa501 942 020brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inter Dynamicul. Surowieckiego 12, Warszawa608 683 189http://www.interdynamic.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SIR Local Sp. z o.o.ul. Czerska 8 /10, Warszawa22 535 39 97http://pomoc-drogowa-bialystok.naprawmi.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pracownia Test S.C. M. Lesiak R. Trzebieniakul. Tużycka 2, Warszawa22 618 06 73http://www.pracownia-test.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Piotr Han Holowanie Pojazdówul. Klaudyny 2 lok. 1, Warszawa502 660 303brakbrak
'Auto-Hol' Pomoc Drogowaul. Bramka 4, Warszawa501 161 602brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Psychotechnika Kierowców i Operatorów Piotr Jurkowskiul. Kordeckiego 20 lok. 1, Warszawa661 156 616http://www.psychotechnika.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kancelaria Prawna Radca Prawny Sławomir Momotul. Mickiewicza 63 lok. 108, Warszawa662 547 653http://www.kancelariamomot.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jerzy Głuchowski Pomoc Drogowaul. Rzepichy 8 lok. 10, WarszawabrakbrakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Salutis' Pomoc Drogowa Andrzej Miszewskiul. Abrahama 5, Warszawa601 377 113brakbrak
'Bodex' Export-Import Autohandel-Transport Bogdan Domańskiul. Bocheńskiego 13 a, Warszawabrakbrakbrak
Bw-Poż Sp. z o.o.ul. Mineralna 46 b, Warszawa22 868 09 31http://www.bwpoz.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa Holowanie Pojazdów Sławomir Rucińskiul. Piękna 31 /37 m. 56, Warszawa601 208 169http://www.autohol.waw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Księgarnia Techniczno-Informatyczna (dawna studencka)ul. Polna 13 paw. 40/42, Warszawa22 628 77 58http://www.ksiegarnia-studencka.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto-Fire' Pomoc Drogowaul. Marcinkowskiego 11 /11, Warszawa501 059 005brakbrak
SAP Katarzyna Bartosik-Wójcikul. Irysowa 6, Warszawa536 889 998http://www.sklepbhpippoz.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto-Hol' Grzegorz Glińskiul. Trojańska 13 a, Warszawa602 211 494http://pomocdrogowawaw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Świderski Robert Pomoc Drogowaul. Rzepichy 4 /70, Warszawa602 348 036http://www.hol24.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Autoholowanie 'Hol-Graf'ul. Częstochowska 17 /2, Warszawa602 234 683http://www.holgraf.euTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa Grzegorz Okońskiul. Batalionu 'Parasol' 14, Warszawa501 723 993brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DC Design Polska Jakub Jagodzińskiul. Aluzyjna 24, Warszawa506 740 666brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Omega - Truck Service' Ratownictwo Drogoweul. Kurpiowska 1, Warszawa601 314 314brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Autohol-serwis' Marek Jawidzykul. Krasnobrodzka 6 /26, Warszawa601 255 552brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Euro-Auto' Marek Góreckiul. Sztabowa 26, Warszawa501 582 320brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto Creative Service - Bartosz Puzynaul. Liwska 4, Warszawa799 282 824http://autocreativeservice.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2017. Twoje AUTO  Rights Reserved.