^Powrót na Górę

  • Twoje Auto - Pomoc Drogowa

    Miałeś wypadek? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a jesteś w trasie? U nas znajdziesz kontakt do najbliższej Pomocy drogowej!

  • Twoje Auto - Kontakt

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w sprawach związanych ze stroną oraz dotyczących wpisu premium..

  • Twoje Auto - Wpis Premium

    Chcesz wyróżnić swoją firmę spośród innych ofert? Skorzystaj z wpisu premium i bądź widoczny jako pierwszy!

Ciekawostki:

Warunki techniczne i wyposażenie pojazdu pomocy drogowej określają szczegółowo przepisy ustaw i rozporządzenia między innymi MSWiA, MON, Ministerstwa Infrastruktury, Finansów i Sprawiedliwości. I tak podstawowym wyposażeniem takiego auta jest sygnał świetlny błyskowy o barwie żółtej, widziany z każdej strony, z odległości co najmniej 150 metrów. Kabina lub nadwozie musi być pomalowane na żółto. W skład wyposażenia wchodzi również hol giętki do motocykli i hol sztywny do samochodów, a także przenośne żółte światło ostrzegawcze, które montuje się na holowanym pojeździe oraz zestaw świateł zakrywający jego oryginalne światła. Każdy element wystający poza obrys lawety powinien być odpowiednio oznaczony biało-czerwonymi pasami. Z rzeczy bardziej oczywistych pojazd pomocy drogowej musi być także wyprodukowany zgodnie z normami Unii Europejskiej i posiadać ważny przegląd techniczny, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Przepisy nie regulują jednak innego wyposażenia, które najczęściej spotykamy w lawetach, czyli CB radia, niemalże nieodłącznego elementu każdego auta holowniczego. Stały kontakt z bazą jest wymagany do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, w jakim przypadku będziecie musieli samodzielnie zapłacić za holowanie auta. Wszak różne rzeczy dzieją się na drodze. Zazwyczaj do portfela zmuszeni są sięgnąć ci, którzy zostawili samochód w niedozwolonym miejscu utrudniając tym samym ruch lub stwarzając inne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Stanie się tak również w przypadku nie okazania dokumentu poświadczającego zawarcie ubezpieczenia OC lub gdy samochód przekracza wymiary, które zawarte są w przepisach.
Jakiś czas temu na polskich drogach w dwunastu miastach mogliśmy zaobserwować obecność sekundników drogowych. Pomysł okazał się bardzo dobry, gdyż montowane przy sygnalizacjach świetlnych urządzenia poprawiały bezpieczeństwo i komfort poruszania się po polskich drogach. Kierowcy doskonale wiedzieli ile mają czekać na zielone światło dzięki czemu nie przejeżdżali na skrzyżowaniu na 'późnym żółtym'. Niestety Ministerstwo Infrastruktury doszło do wniosku, że urządzenia te trzeba zdemontować, gdyż nie spełniają one swojego zadania.
Na drogach coraz częściej można spotkać oszustów, którzy prowokują sytuacje na drodze, podczas których dochodzi do wypadku. Mają oni na celu wyłudzenie odszkodowania OC od rzekomego sprawcy wypadku. Zazwyczaj udają bardzo uprzejmych, ustępują pierwszeństwa, zwalniają... Po czym bardzo nieoczekiwanie hamują lub dosłownie wjeżdżają pod maskę samochodu powodując kolizję. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed nieprzyjemnościami idącymi z takiego zachowania kierowców jest posiadanie rejestratora, dzięki któremu będziemy posiadali nagranie z całego zajścia.
W ostatnim czasie wzrosły ceny polis OC. Stało się tak, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła nakazać dostosowanie wysokości składek, do stopnia ryzyka ponoszonego przez ubezpieczające się osoby. W Polsce średnia cena polisy to około 370 złotych rocznie, co daje jedno z najtańszych ubezpieczeń w całej Europie. Pomimo, iż nie jest to zawrotna suma, ubezpieczający dostaje nietuzinkową ochronę. Wzrosły również kary za brak OC. Obecnie kara w przypadku samochodów osobowych to 3700 złotych, a samochodów ciężarowych i autobusów- 5550 złotych.
Prawdopodobnie zastanawialiście się kiedyś jak holować przyczepę. Okazuje się, że można to zrobić za pomocą samochodu osobowego, jednak istotnym jest, by ich wspólna masa nie przekroczyła 3, 5 tony. Zanim zdecydujemy się holować przyczepę, dowiedzmy się również jaką masę posiada ciągnący pojazd, gdyż koniecznym jest by był on cięższy od przyczepy. Warto również sprawdzić sprawność świateł i hamulców, a także połączenia pomiędzy samochodem a przyczepom. Ich rozłączenie mogłoby bowiem stworzyć zagrożenie dla ruchu.
Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, ale twoje auto nie do końca nadaje się na dłuższą podróż, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tam takie auto, jakiego aktualnie potrzebujesz i nic nie zaskoczy cię po drodze. Bardzo ważnym aspektem przy wypożyczaniu samochodu jest dobre ubezpieczenie, które zagwarantuje nam, iż w razie jakiegokolwiek wypadku nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego pamiętajmy, aby dany pojazd zarezerwować stosunkowo wcześnie, gdyż wynajmowanie na 'ostatnią chwilę' kosztuje znacznie więcej.
Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na solidną firmę, która istnieje na polskim rynku co najmniej od kilku lat i została sprawdzona przez klientów. Nie trudno dziś bowiem o oszustów, którzy tylko czekają na to, by kogoś oszukać i naciągnąć na spore wydatki. W przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, warto zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji, gdyż przez to możemy podjąć decyzje, których potem będziemy słono żałować. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, koniecznie przeczytajmy wszystko co napisane jest drobną czcionką.
Nazwa:Adres:Telefon:Strona WWW:E-mail:
Kokoszka Leszek Autoholowanieul. Erazma z Zakroczymia 8 m. 1, Warszawa601 327 299brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Hol-Car Piotr Gradzik Pomoc Drogowaul. Klonowa 20 /16, Warszawa600 106 206http://www.hol-car.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bitunova Sp. z o.o.ul. Wólczyńska 237, Warszawa22 714 49 30http://www.bitunova.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Turek' Michał Turzyńskiul. Mokra 2 lok. 4, Warszawa500 434 344http://www.holowanie-tanio.warszawa.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Margo-Express Małgorzata Mrózul. Magiczna 20 A/21, Warszawa22 614 29 10http://www.m-express.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa Holowanie Krzysztof Staniszewskial. Solidarności 76, Warszawa602 222 335brakbrak
'Robaczek' Robert Walewskiul. Kochanowskiego 41, Warszawa501 221 233brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bogdan Bankiewicz Autoholowanie Bogdanul. Blacharska 1 lok. 301, Warszawa501 292 038brakbrak
Paweł Kozak 'Pmpservice'ul. Postępu 3, Warszawa881 488 100http://www.pmp-service.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa Grzegorz Okońskiul. Batalionu 'Parasol' 14, Warszawa501 723 993brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Józef Ołdak Pomoc Drogowaul. Myśliborska 90 a, Warszawa504 622 132brakbrak
Inter Dynamicul. Surowieckiego 12, Warszawa608 683 189http://www.interdynamic.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bw-Poż Sp. z o.o.ul. Mineralna 46 b, Warszawa22 868 09 31http://www.bwpoz.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Kaktus-' S.C.ul. Karolkowa 59 /7, Warszawa602 707 425brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Auto Trans Hol' Autoholowanie Jarosław Piórkowskiul. Dzikiej Róży (Wesoła) 4, Warszawa601 301 446http://www.auto-trans-hol.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
EM Auto Marcin Wojciechowskiul. Góralska 2 lok. 3, Warszawa500 199 007http://www.pomoc-drogowa-24h-warszawa.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wajakom Sp. z o.o. Sp.k.pl. Czerwca 1976 r. 2, Warszawa604 968 087http://www.wajakom.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Storchem Paweł Kożuszek Sp.k.ul. Łopuszańska 38, Warszawa530 308 699http://www.storchem.plbrak
Głowacki Marek Naprawy Powypadkoweul. Buchalteryjna 36, Warszawa609 104 060brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto Sprint Marian Krzysztof Porębskiul. Augustówka 23, Warszawa505 960 990http://www.autosprint.waw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Goldcar' Mariusz Matuszewskiul. Znanieckiego 6 /19, Warszawa605 456 789http://www.goldhol.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jerzy Szymański Biuro Techniczneul. Modzelewskiego 52 lok. 40, Warszawa606 203 457http://btszymanski.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DKV Euro Service Polska Sp. z o.o.ul. Nowogrodzka 68, Warszawa801 002 358http://www.dkv-euroservice.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa Car-Mat S.Cal. Reymonta 19 /66, Warszawa501 014 143http://www.auto-pomoc-24.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Od A do Z Poland' Sp. z o.o.ul. Grzybowska 80 /82 lok. 700, Warszawa577 655 355http://www.odadozpoland.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Margo-Express Małgorzata Mrózul. Magiczna 20 A/21, Warszawa22 614 29 10http://www.m-express.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa 'GBW Trans' Beata Golańskaul. Fasolowa 3 A, Warszawa601 213 534http://www.pomoc-drogowa-warszawa.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Autopasja' S.C. Radosłow Pyszko Paweł Kwiatekul. Wałuszewska 30, Warszawa880 252 252http://www.auto-pomoc-warszawa.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Krzyś' Pomoc Drogowa Krzysztof Czerniewskiul. 17 Stycznia 58 /31, Warszawa22 868 28 01http://www.airlogisticsgroup.combrak
Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Kosul. Rzymowskiego 38, Warszawa22 811 83 49http://www.auto-kos.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2017. Twoje AUTO  Rights Reserved.