^Powrót na Górę

  • Twoje Auto - Pomoc Drogowa

    Miałeś wypadek? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a jesteś w trasie? U nas znajdziesz kontakt do najbliższej Pomocy drogowej!

  • Twoje Auto - Kontakt

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w sprawach związanych ze stroną oraz dotyczących wpisu premium..

  • Twoje Auto - Wpis Premium

    Chcesz wyróżnić swoją firmę spośród innych ofert? Skorzystaj z wpisu premium i bądź widoczny jako pierwszy!

Ciekawostki:

Chyba najsłynniejszym pojazdem pomocy drogowej na świecie jest w tym momencie Złomek (z ang. Tow Matter) z serii animacji studia Disney Pixar „Auta”. Ten zardzewiały holownik został wyprodukowany 12 stycznia 1957 i jest najlepszym przyjacielem głównego bohatera filmów, Zygzaka McQueena. Złomek jest bez wątpienia jednym z najsympatyczniejszych bohaterów animacji, a głosu w polskiej wersji językowej użyczał mu zmarły w tym roku Witold Pyrkosz. Auto wygląda jakby było wzorowane na rzeczywistym modelu Forda F-Series z 1950 r. i posiada wszystkie cechy typowego holownika. Chociaż nadwoziu typu pick-up brakuje maski i jednego reflektora najbardziej charakterystyczny jego element – hak holowniczy z ramieniem jest wciąż obecny i sprawny. Sam Złomek informował, że długość haka wynosi 15 metrów, ale twierdził on również, że jest lawetą, co jest nieprawdą. Ten charakterystyczny gruchot lubi ryzykować dla dobrej zabawy (np. straszył traktory czy Heńka – wielki rolniczy kombajn), ale między innymi tym zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów. Jako ciekawostkę warto dodać, że numer z tablicy rejestracyjnej Złomka (A113) to odniesienie do sali animacji w Kalifornijskim Instytucie Sztuki, gdzie studiowało wielu pracowników Pixara.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, w jakim przypadku będziecie musieli samodzielnie zapłacić za holowanie auta. Wszak różne rzeczy dzieją się na drodze. Zazwyczaj do portfela zmuszeni są sięgnąć ci, którzy zostawili samochód w niedozwolonym miejscu utrudniając tym samym ruch lub stwarzając inne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Stanie się tak również w przypadku nie okazania dokumentu poświadczającego zawarcie ubezpieczenia OC lub gdy samochód przekracza wymiary, które zawarte są w przepisach.
Jakiś czas temu na polskich drogach w dwunastu miastach mogliśmy zaobserwować obecność sekundników drogowych. Pomysł okazał się bardzo dobry, gdyż montowane przy sygnalizacjach świetlnych urządzenia poprawiały bezpieczeństwo i komfort poruszania się po polskich drogach. Kierowcy doskonale wiedzieli ile mają czekać na zielone światło dzięki czemu nie przejeżdżali na skrzyżowaniu na 'późnym żółtym'. Niestety Ministerstwo Infrastruktury doszło do wniosku, że urządzenia te trzeba zdemontować, gdyż nie spełniają one swojego zadania.
Na drogach coraz częściej można spotkać oszustów, którzy prowokują sytuacje na drodze, podczas których dochodzi do wypadku. Mają oni na celu wyłudzenie odszkodowania OC od rzekomego sprawcy wypadku. Zazwyczaj udają bardzo uprzejmych, ustępują pierwszeństwa, zwalniają... Po czym bardzo nieoczekiwanie hamują lub dosłownie wjeżdżają pod maskę samochodu powodując kolizję. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed nieprzyjemnościami idącymi z takiego zachowania kierowców jest posiadanie rejestratora, dzięki któremu będziemy posiadali nagranie z całego zajścia.
W ostatnim czasie wzrosły ceny polis OC. Stało się tak, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła nakazać dostosowanie wysokości składek, do stopnia ryzyka ponoszonego przez ubezpieczające się osoby. W Polsce średnia cena polisy to około 370 złotych rocznie, co daje jedno z najtańszych ubezpieczeń w całej Europie. Pomimo, iż nie jest to zawrotna suma, ubezpieczający dostaje nietuzinkową ochronę. Wzrosły również kary za brak OC. Obecnie kara w przypadku samochodów osobowych to 3700 złotych, a samochodów ciężarowych i autobusów- 5550 złotych.
Prawdopodobnie zastanawialiście się kiedyś jak holować przyczepę. Okazuje się, że można to zrobić za pomocą samochodu osobowego, jednak istotnym jest, by ich wspólna masa nie przekroczyła 3, 5 tony. Zanim zdecydujemy się holować przyczepę, dowiedzmy się również jaką masę posiada ciągnący pojazd, gdyż koniecznym jest by był on cięższy od przyczepy. Warto również sprawdzić sprawność świateł i hamulców, a także połączenia pomiędzy samochodem a przyczepom. Ich rozłączenie mogłoby bowiem stworzyć zagrożenie dla ruchu.
Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, ale twoje auto nie do końca nadaje się na dłuższą podróż, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tam takie auto, jakiego aktualnie potrzebujesz i nic nie zaskoczy cię po drodze. Bardzo ważnym aspektem przy wypożyczaniu samochodu jest dobre ubezpieczenie, które zagwarantuje nam, iż w razie jakiegokolwiek wypadku nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego pamiętajmy, aby dany pojazd zarezerwować stosunkowo wcześnie, gdyż wynajmowanie na 'ostatnią chwilę' kosztuje znacznie więcej.
Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na solidną firmę, która istnieje na polskim rynku co najmniej od kilku lat i została sprawdzona przez klientów. Nie trudno dziś bowiem o oszustów, którzy tylko czekają na to, by kogoś oszukać i naciągnąć na spore wydatki. W przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, warto zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji, gdyż przez to możemy podjąć decyzje, których potem będziemy słono żałować. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, koniecznie przeczytajmy wszystko co napisane jest drobną czcionką.
Nazwa:Adres:Telefon:Strona WWW:E-mail:
'HolService' Pomoc Drogowaul. Narwicka 10, Gdańsk502 668 855http://www.holservice.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aqua Polska Sp. z o.o.ul. Wendy 5, Gdańsk58 761 47 90brakbrak
Szewczyk Grażyna Pomoc Drogowaul. Lipowa 9, Gdańsk728 159 565http://www.pomocdrogowagdansk.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Staś' Auto Serwis Blacharstwo Lakiernictwo Mechanika Samochodowa Pomoc Drogowa Sprzedaż Zamiennych Części Samochodowych Krystian Ziółkowskiul. Osiedlowa 21, Gdańsk502 685 043brakbrak
Pomoc Drogowa Autolawetaul. Żuławska 88, Gdańsk510 878 585http://www.lawetatrojmiasto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Firma Handlowo Usługowa Jarosław Bobrowskial. Grunwaldzka 119 /40, Gdańsk501 511 155http://www.pomoc-bobrowski.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'G.G. Trans' Transport-Przeprowadzki Grzegorz Gajoul. Sztormowa 2 B lok. 4, Gdańsk572 448 820http://ggtrans.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Ates' P.H.U. Mirosław Łasicaul. 'Bora' Komorowskiego 1 A, Gdańsk665 302 160http://www.ates-pomoc.euTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
RWJ autocentrum Rafał Dubickiul. Ceglana 6 a, Gdańsk58 344 39 40http://www.rwjauto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Amg-Serwis Autoholowanie Michał Grabowskiul. Pogodna 15, Gdańsk519 431 664brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
M Cars Serwis Opon Wulkanizacjaul. Banińska 29, Gdańsk601 840 836http://www.wulkanizacja-m-cars.pl/Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Emer Auto'ul. Jaśkowa Dolina 73, Gdańsk502 509 039http://www.emerauto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BUBi MATEUSZ REYMANul. Czerwony Dwór 27, Gdańsk668 180 004http://www.pomocdrogowa.gdansk.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzej Wieczorkowskiul. Marynarki Polskiej 9 /6, Gdańsk512 647 073brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jurex Jerzy Smolińskial. Hallera 132, Gdańskbrakbrakbrak
Pomoc Drogowa Autolawetaul. Żuławska 88, Gdańsk510 878 585http://www.lawetatrojmiasto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Grześ' Mechanika Pojazdowa Grzegorz Dzięciołul. Kochanowskiego 130, Gdańsk667 553 304http://www.grzesnaprawi.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Transsop Sp. z o.o.ul. Beniowskiego 28, Gdańsk607 601 631http://www.auto-pomoc-gdansk.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto Serwis 'Jr' S.C. Jarzyński Jacek Kałuża Robertul. Bitwy Oliwskiej 35, Gdańsk501 508 590brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Naparty' Pomoc Drogowaul. Rakoczego, Gdańsk58 322 06 00brakbrak
Copyright © 2017. Twoje AUTO  Rights Reserved.