^Powrót na Górę

  • Twoje Auto - Pomoc Drogowa

    Miałeś wypadek? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a jesteś w trasie? U nas znajdziesz kontakt do najbliższej Pomocy drogowej!

  • Twoje Auto - Kontakt

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w sprawach związanych ze stroną oraz dotyczących wpisu premium..

  • Twoje Auto - Wpis Premium

    Chcesz wyróżnić swoją firmę spośród innych ofert? Skorzystaj z wpisu premium i bądź widoczny jako pierwszy!

Ciekawostki:

Warunki techniczne i wyposażenie pojazdu pomocy drogowej określają szczegółowo przepisy ustaw i rozporządzenia między innymi MSWiA, MON, Ministerstwa Infrastruktury, Finansów i Sprawiedliwości. I tak podstawowym wyposażeniem takiego auta jest sygnał świetlny błyskowy o barwie żółtej, widziany z każdej strony, z odległości co najmniej 150 metrów. Kabina lub nadwozie musi być pomalowane na żółto. W skład wyposażenia wchodzi również hol giętki do motocykli i hol sztywny do samochodów, a także przenośne żółte światło ostrzegawcze, które montuje się na holowanym pojeździe oraz zestaw świateł zakrywający jego oryginalne światła. Każdy element wystający poza obrys lawety powinien być odpowiednio oznaczony biało-czerwonymi pasami. Z rzeczy bardziej oczywistych pojazd pomocy drogowej musi być także wyprodukowany zgodnie z normami Unii Europejskiej i posiadać ważny przegląd techniczny, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Przepisy nie regulują jednak innego wyposażenia, które najczęściej spotykamy w lawetach, czyli CB radia, niemalże nieodłącznego elementu każdego auta holowniczego. Stały kontakt z bazą jest wymagany do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, w jakim przypadku będziecie musieli samodzielnie zapłacić za holowanie auta. Wszak różne rzeczy dzieją się na drodze. Zazwyczaj do portfela zmuszeni są sięgnąć ci, którzy zostawili samochód w niedozwolonym miejscu utrudniając tym samym ruch lub stwarzając inne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Stanie się tak również w przypadku nie okazania dokumentu poświadczającego zawarcie ubezpieczenia OC lub gdy samochód przekracza wymiary, które zawarte są w przepisach.
Jakiś czas temu na polskich drogach w dwunastu miastach mogliśmy zaobserwować obecność sekundników drogowych. Pomysł okazał się bardzo dobry, gdyż montowane przy sygnalizacjach świetlnych urządzenia poprawiały bezpieczeństwo i komfort poruszania się po polskich drogach. Kierowcy doskonale wiedzieli ile mają czekać na zielone światło dzięki czemu nie przejeżdżali na skrzyżowaniu na 'późnym żółtym'. Niestety Ministerstwo Infrastruktury doszło do wniosku, że urządzenia te trzeba zdemontować, gdyż nie spełniają one swojego zadania.
Na drogach coraz częściej można spotkać oszustów, którzy prowokują sytuacje na drodze, podczas których dochodzi do wypadku. Mają oni na celu wyłudzenie odszkodowania OC od rzekomego sprawcy wypadku. Zazwyczaj udają bardzo uprzejmych, ustępują pierwszeństwa, zwalniają... Po czym bardzo nieoczekiwanie hamują lub dosłownie wjeżdżają pod maskę samochodu powodując kolizję. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed nieprzyjemnościami idącymi z takiego zachowania kierowców jest posiadanie rejestratora, dzięki któremu będziemy posiadali nagranie z całego zajścia.
W ostatnim czasie wzrosły ceny polis OC. Stało się tak, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła nakazać dostosowanie wysokości składek, do stopnia ryzyka ponoszonego przez ubezpieczające się osoby. W Polsce średnia cena polisy to około 370 złotych rocznie, co daje jedno z najtańszych ubezpieczeń w całej Europie. Pomimo, iż nie jest to zawrotna suma, ubezpieczający dostaje nietuzinkową ochronę. Wzrosły również kary za brak OC. Obecnie kara w przypadku samochodów osobowych to 3700 złotych, a samochodów ciężarowych i autobusów- 5550 złotych.
Prawdopodobnie zastanawialiście się kiedyś jak holować przyczepę. Okazuje się, że można to zrobić za pomocą samochodu osobowego, jednak istotnym jest, by ich wspólna masa nie przekroczyła 3, 5 tony. Zanim zdecydujemy się holować przyczepę, dowiedzmy się również jaką masę posiada ciągnący pojazd, gdyż koniecznym jest by był on cięższy od przyczepy. Warto również sprawdzić sprawność świateł i hamulców, a także połączenia pomiędzy samochodem a przyczepom. Ich rozłączenie mogłoby bowiem stworzyć zagrożenie dla ruchu.
Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, ale twoje auto nie do końca nadaje się na dłuższą podróż, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Znajdziesz tam takie auto, jakiego aktualnie potrzebujesz i nic nie zaskoczy cię po drodze. Bardzo ważnym aspektem przy wypożyczaniu samochodu jest dobre ubezpieczenie, które zagwarantuje nam, iż w razie jakiegokolwiek wypadku nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego pamiętajmy, aby dany pojazd zarezerwować stosunkowo wcześnie, gdyż wynajmowanie na 'ostatnią chwilę' kosztuje znacznie więcej.
Wybierając pomoc drogową, warto zdecydować się na solidną firmę, która istnieje na polskim rynku co najmniej od kilku lat i została sprawdzona przez klientów. Nie trudno dziś bowiem o oszustów, którzy tylko czekają na to, by kogoś oszukać i naciągnąć na spore wydatki. W przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, warto zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji, gdyż przez to możemy podjąć decyzje, których potem będziemy słono żałować. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, koniecznie przeczytajmy wszystko co napisane jest drobną czcionką.
Nazwa:Adres:Telefon:Strona WWW:E-mail:
'G.G. Trans' Transport-Przeprowadzki Grzegorz Gajoul. Sztormowa 2 B lok. 4, Gdańsk572 448 820http://ggtrans.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szewczyk Grażyna Pomoc Drogowaul. Lipowa 9, Gdańsk728 159 565http://www.pomocdrogowagdansk.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Mar Bo' Pomoc Drogowa Bogdan Kulasul. Worcella 17 lok. 1, GdańskbrakbrakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BUBi MATEUSZ REYMANul. Czerwony Dwór 27, Gdańsk668 180 004http://www.pomocdrogowa.gdansk.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aqua Polska Sp. z o.o.ul. Wendy 5, Gdańsk58 761 47 90brakbrak
Pomoc Drogowa Autolawetaul. Żuławska 88, Gdańsk510 878 585http://www.lawetatrojmiasto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Emer Auto'ul. Jaśkowa Dolina 73, Gdańsk502 509 039http://www.emerauto.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Automar Marcin Skurskiul. Trakt św. Wojciecha 167 d, Gdańsk601 683 480http://www.automarskurski.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzej Wieczorkowskiul. Marynarki Polskiej 9 /6, Gdańsk512 647 073brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomoc Drogowa 24 'Orzechowa' Magdalena Dymeckaul. Kołobrzeska 53 e lok. 2, Gdańsk514 695 451http://www.pomocdrogowa24-h.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Auto Serwis 'Jr' S.C. Jarzyński Jacek Kałuża Robertul. Bitwy Oliwskiej 35, Gdańsk501 508 590brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Amg-Serwis Autoholowanie Michał Grabowskiul. Pogodna 15, Gdańsk519 431 664brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Assistance Partner' S.C.al. Zwycięstwa 12, Gdańsk600 810 900http://www.assistancepartner.com.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Ates' P.H.U. Mirosław Łasicaul. 'Bora' Komorowskiego 1 A, Gdańsk665 302 160http://www.ates-pomoc.euTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jurex Jerzy Smolińskial. Hallera 132, Gdańskbrakbrakbrak
Centrum Likwidacji Szkód i Ubezpieczeńul. Księdza Robaka 1, Gdańsk504 729 591http://www.wyliczodszkodowanie.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dor-Romul. Kartuska 475, Gdańsk501 016 381brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
'Naparty' Pomoc Drogowaul. Rakoczego, Gdańsk58 322 06 00brakbrak
'Car-Hol' Wypożyczalnia AutolawetGdańsk601 977 657brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jarek FHU Jarosław Marek Zienkiewiczul. Matejki 4 /11, Gdańsk601 226 372brakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2017. Twoje AUTO  Rights Reserved.